Warsztaty winiarskie

„Kto potrafi smakować, nie pije wina lecz kosztuje jego tajemnice” Salvador Dali

zapewniamy najlepsze usługi

Warsztaty winiarskie

Jarosław Cybulski – koneser i kolekcjoner, twórca czołowych firm zajmujących się importem wysokiej jakości win. Aktualnie prezes i współwłaściciel Wine4You. Wieloletni doradca przy kancelarii Prezydenta RP w zakresie doboru win i potraw na oficjalnie przyjęcia Głów Państw (m.in. królowej Holandii Beatrix, prezydenta USA Billa Clintona, króla Malezji i wielu innych prezydentów i premierów). Doradzał wielu znanym osobistościom ze świata kultury i biznesu. Jest autorem i konsultantem licznych artykułów i wydawnictw oraz uczestnikiem audycji radiowych i telewizyjnych o tematyce winiarskiej.

atrakcje4

W Pałacu Żaków miłośnicy wina mają niepowtarzalną okazję do pogłębienia swojej wiedzy.

Organizujemy spotkania miłośników win, prezentacje, szkolenia, warsztaty i kolacje połączone z degustacją wina. W naszej ofercie znajdą Państwo także warsztaty winiarskie wyjazdowe: Prosimy o kontakt z: cybulski@chotynia.pl

Pałac Żaków to miejsce, które wprowadza każdego w niepowtarzalny i magiczny nastrój, a szeroka gama win z całego świata zaskakuję nawet najbardziej wyrafinowane gusta.

Proponujemy dwie formy organizacji warsztatów do wyboru:

 • przed kolacją
 • kolację dzielimy na dwie części: podajemy przystawkę i zupę, a następnie schodzimy do winiarni na warsztaty i wracamy na drugie danie i deser. Koszt warsztatów do uzgodnienia (w zakres degustacji wchodzi 10-14 gatunków wina).
W ramach Warsztatów Winiarskich poznajemy tajniki win – między innymi:
 • techniki degustacji „OKO”, „NOS”, „USTA”
 • zasady podawania wina: kolejność, rodzaj kieliszka, temperatura
 • degustacja win w trzech etapach: rozpoznawanie win, ich rodzaje, aromaty i kolory
 • szczepy winogron: niezbędne informacje dotyczące szczepów winogron
 • dekantacja / karafkowanie
 • dobór wina do potraw: zasady łączenia wina z potrawami
 • czytanie etykiety: poznawanie wina poprzez pryzmat etykiety. Jak rozszyfrować nazwy, regiony, apelacje i inne oznaczenia zawarte na etykiecie?
 • produkcja: najważniejsze informacje dotyczące produkcji wina. Zwrócenie uwagi na różnice w procesach technologicznych. Wina białe,  różowe i czerwone
 • praktyczne porady: gdzie i jak kupować wino, jak tworzyć domową piwniczkę, wyjątkowe roczniki

Wszyscy uczestnicy otrzymują certyfikaty potwierdzające udział w Warsztatach.

warsztat winiarskie
warsztat winiarskie2
warsztat winiarskie3
Czy są jakieś pytania?

Umów się na spotkanie

Zadzwoń do nas już dziś. Powiedz nam, czego potrzebujesz. Poinformujemy Cię o wszystkich oferowanych przez nas możliwościach i dostosujemy je do Twoich potrzeb. Jeśli wolisz, możesz nas odwiedzić, a my porozmawiamy z Tobą osobiście. Poznasz Pałac Żaków i jesteśmy pewni, że zakochasz się w tym miejscu.